تبلیغات
کشتی کج - بیوگرافی کشتی گیران
قالب وبلاگ قالب وبلاگ

کشتی کج
 

.به وبلاگ من خوش آمدید
 
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 19 خرداد 1390 توسط اشکان
ری میستریو:

  

بیوگرافی :ری مستریو Rey Mysterio

 

پسر اسکارگوترزروبیو متولد 12 دسامبر محل تولد: سن دیگو کالیفرنیا

نام همسر اوآنجی دارای یک پسر به نام دامینیک ویک دختر به نام آیلیاه هست .قد :160 سانتیمتر وزن :63 کیلوگرم میباشد .اوکشتی کج را در چند لیگ عادی آغاز کرد سپس در سال 1989 به مکزیک وژاپن رفت.

 

او در مکزیک توانست سه بار عنوان قهرمان سبک وزن کشتی کج را از آن خود کند. او در سال 1996 اولین حضورش در  گری امریکن در مقابل دین مالنکوبود که منجر به شکست شد.ولی در 8 جولای در ماندی نایترو توانست دین مالنکو را شکست دهد وعنوان قهرمانی اش را پس بگیرد.

 

 

در آگست سال 2000 به همراه یوونتود در ماندی  نایترو باشکست ومپایر  دوباره عنوان قهرمان تک تیم را به دست آورد. در اکتبر 2002 به همراه اج باشکست براک لازنر}ری عنوان اولین قهرمانی  را به دست آورد. در سال 2002 در یک مسابقه سه تیمه در مقابل ادی عنوان را به گرور ها باختند. در ژوئن 2003 ری }مت هاردی

راشکست دادو توانست عنوان سبک وزن را ببرد.

در سال 2004با شکست تیجری بار دیگر قهرمان مسابقه سبک وزن شد. در 13ژانویه در یک مسابقه چهار تیمه برادران باشام ری راشکست دادند وقهرمانی را از او گرفتند ولی در نو وی ات}ادی وری  با هم تک تیم شدند وتوانستند قهرمانی را ببرند.یکبار ادی به کمک ری نیومد وبین انها اختلاف پیش اومدوسرانجام ادی توانست ری راشکست دهد با این حال وقتی ادی مرد ری برای او خیلی اشک ریخت  وحتی گاهی باپیراهن او وارد مسابقات میشود.

باتیستا:

 

بیوگرافی و کشتی کج ( زندگی نامه باتیستا )

 

بیوگرافی :دیوید باتیستا

 متولد:18 ژانویه 1969 محل تولد:ویرجینیا محل زندگی :واشنگتن دی سی

او ستاره  تکرار نشدنی کشتی کج جهان است که در بدو ورودش در{دابلیو دابلیو ای }تمام علاقه مندان راجذب خودش کرد.

 

 

او از آغاز نوجوانی فرزند حاصل از یک طلاق شدوبا مادرش  تنها زندگی میکرد.او بزه کاری در دوران نوجوانی زیاد داشته وعامل آن را طلاق والدینش وزندگی در محله پایین شهر وبزه کار میداند.او باشجاعت به حمل مواد مخدر در دوره نوجوانی و اتومبیل دزدی اشاره کرده است .باتیستا از دوران نوجوانی به بدی یاد میکند  وخاطراتش او را آزرده میکند.  تا سن 28 سالگی  شغلهایی مانند غریق نجات ومامور امنیتی را تجربه کرده است.

 

 

اودر جوانی به شخصیتی مثبت تبدیل شد ودر در رشته بدنسازی وکشتی  پیشرفت زیادی کرد.

باتیستا به اشک شوق طرفدارانش به هنگام تصاحب کمر بند معتبر تاتیل دوران کشتی کج خود اشاره می کند وآن را بهترین خاطره عمر خود می داند.خالکوبی روی بازویش نام همسر اول او{آنجل} میباشد که به علت بیماری سرطان فوت کرد.

 

 

افتخارات:در 11 جولای سال 1999 در یک مسابقه ادی گیلبرگ را برد.

در 24اکتبر2001 توانست وال وینیس را مغلوب کند.

در 28 نوامبر 2001 با شکست برون عنوان کمربند جدید را از آن خود کرد.

اویک بار جان سینا رااز رینگ به بیرون پرتاب کرد ودر رستل منیا توانست  تریپل اچ را شکست دهد.

او در یک مسابقه آندر تیکر وبرادر او کین راتوانست شکست دهد.در مورد آندر تیکر گفته : او مرد بی همتای

کشتی کج است واز مبارزه با او سیر نمی شوم وبه او صادقانه عشق می ورزم.


کین:
بیوگرافی کین

نام واقعی :گلن یاکوبز اهل مادرید اسپانیا  متولد:26 آوریل1968

نام همسرواقعی:تیا    دارای یک فرزند پسر

قد:148 سانتیمتر     وزن:213 کیلوگرم

اودارای مدرک دانشگاهی می باشد وبه او اجازه تدریس داده شده است. او کشتی کج حرفه ای رابا تمرین های

دین مالنکووری کندی فرا گرفت.در سال1993در کمپانی آندرتیکرکارخودرا آغازکرد درابتداموفقیت خاصی

به دست نیاورد ولی توانست در کمپانی {یونی بامب}قهرمان تک تیم کمپانی شود.شروع اولین فعالیت اوکمک به جری لولر دربرابربرت هارت بود.در همان ماه در سامر سلم بابرت هارت بازی کرد که نقشش با شکست مواجه شد.اواسط سال 1997 در ماه جولای کین به صحنه بازگشت این بار نه با نام خودش بلکه با نام دیزل وماسک ولباس سیاه وقرمزش. در بدو بازی گفته شد که باید در قفس سر بسته بازی کنند

وقتی  کین وارد شد آندر تیکر با مداخله کین بازی رادر مقابل برادران هاردی باخت.

اولین افتخار کین در کینگ اودرینگ در تاریخ28 ژوئن 1998 بود که در مسابقه اولین خون {هر کی اول سرش خون بیاد باخته} توانست حریف  خود استون گلد استیو راشکست  دهد.

اکثر مسابقه های کین با آندر تیکر رامیتوان گفت جالب بودند از جالب ترین آنهامیتوان{اینفرنومچ }را نام برد کین سه بارباآندر تیکر مسابقه دادکه هرسه را باخت .بدون تردید میتوان گفت که از قدرتمندترین دوره های کین همین چند ماه اخیرپس از بازگشت اوست.

همان طور که میدانید پس از مدتی برای فیلم برداری فیلم جدیدش مدتی ناپدید شد واندکی پس از بازگشتش  کاندیدای بازی برای کمپانی معروف {راو} شد. که پس از پیروزیش سرو صدای زیادی راه انداخت.


اندرتیکر:

بیوگرافی :آندرتیکر

نام :مارک لوکاس کالاوی   محل تولد: هیوستن تگزاس تاریخ تولد:24 مارس 1962

تاریخ ورود به کشتی:1989. قد: 208  وزن :145 کیلوگرم. اولین مسابقه اش را درمقابل بروزربرادی انجام دادو پیروز شد او به وسیله دن جاردین کشتی کج حرفه ای را آموزش دید.او با همسرش سارا در21 جولای  ازدواج کرد. اودر روز تولدش در لوس آنجلس توانست با کمک پال پیرر}رستل مینا را شکست دهد.آندر تیکر در 31مارس 1996کونگ باندی را شکست داد .در یک مسابقه برادر مقابل برادرمعروف بود که آندر تیکر برادر خود کین را شکست داد.

در 31مارس 2002اینبار نوبت آندر تیکر بود که در رستل شکست خورد.  در 14 مارس 2004 از یک استرالیایی تازه وارد شکست خورد.اودر چهار دوره قهرمان سنگین وزن بود.

افتخارات:با شکست هوگن در سوروایرو سیرس  در 27 نوامبر  1991 .به همراه استون کلد استیو}هوگن را شکست داد.دوره قهرمانی تک تیم آستن با شکست منکاینه وکین در 26 جولای  1998.به همراه کین باشکست اچ وکریستین در 19 آوریل 2001.

چند نکته جالب درباره زندگی او

1:به مردن خیلی علاقه داره تاحالا 4بار مرده وزنده شده

2:اولین فن رادر 30 ژوئن 2000 به ادج زد.

3:اولین کمربند قهرمانی جهان رادر سال 1991 گرفت.

4: دوبار ازدواج کرده ودارای یک دختر ویک پسر میباشد.

5: او وسارا هر دو به ورزش بوکس علاقه دارند.

6:از سال1991 تا 1993 پی در پی بازی ها را برده است.

7:تابه حال 2 تااز کمربند های خود را از هولک هوگن گرفته است.

8:اواولین کشتی کج کاریست که در فیلم هندی بازی کرده است.

راک:

 

 

بیوگرافی و کشتی کج راک

محل تولد:دیوی فلوریدا    تاریخ تولد:2ماه می 1972

پدر وپدربزرگ مادریش هر دو از کشتی کج کاران خوب و قدیمی بودند.راک در ابتدا به کاراته روی آورد وتا حدی هم موفق بود سپس به سمت فوتبال رفت و  وارد لیگ تقریبا حرفه ای شد.

راک در سال 1995 وارد بازیهای حرفه ای شد وتوانست با شکست تریپل اچ عنوان بین قاره ای را از آن خود کند.او جوان ترین قهرمان برای این عنوان بود راک به گروه نیشن آودامینیشن پیوست ومدتی با آنها بود.می توان از هنری  فاروغ ومرحوم آون هارت از اعضای گروه نام برد. او یکی از محبوب ترین کشتی کج کاران دنیاست از لقب های او میتوان به {قهرمان دنیا} اشاره کرد.

راک به میکروفون علاقه وافری دارد دلیل این علاقه استعداد عجیب او درضایع کردن افراد از طریق حرف زدن است. از تیکه های معروف راک  که پای میکروفون میگه:{یه آشی واست پختم . آماده باش تو نفر بعدی هستی. حدتو بدون ودهن کثیفت و ببند}

او علاقه فراوانی به همسرش داره اواز همسرش دنی  یک دختر به نام پبلز دارد. استعداد او به کاراته و فوتبال وکشتی کج ختم نشد.اودر سال 2007 باحمایت آرنولد به هالیوود رفت وبه بازی در اولین فیلمش مشغول شد.

در 30 آگست 1999 باشکست بیگ شو قهرمان تک تیم شد.

 در22 اکتبر2001  به همراه جریکو دادلی ها را شکست دادوقهرمان شد.

جف هاردی:


جفری نیرو هاردی Jeffrey Nero Hardy یک کشتی*گیر حرفه*ای آمریکایی است.
تولد: ۳۱ اوت ۱۹۷۷
مکان: کمرون، شمال کارولاینا
قد: ۶ فوت و ۲ اینچ (۱۸۵ سانت)
وزن: ۲۲۵ پوند (۱۱۲ کیلو)
رنگ موی طبیعی: قهوه*ای روشن
وضعیت ازدواج: دوستی بسیار طولانی با بت (Beth)
آموزش و پرورش: مدرسهٔ ابتدایی کمرون و مدرسهٔ راهنمایی یونیون پاینز
آموزش دیده توسط: دوری فانک (جی آر)
حرکت فینیشینگ: سوانتون بامب (Swanton Bomb)
موسیقی ورودی WWE: مرگ از بالا (Death from Above)
موسیقی ورودی TNA: Modest، تهیه شده توسط خودش
شروع کشتی کج: ۱۹۹۳
شروع WWE: ۱۹۹۸
شروع TNA: ۲۰۰۴
قهرمانی*ها:
NDW Light Heavy Weight Champ
NWA ۲۰۰ Tag Team Champ
OMEGA Tag Team (۳)
Heavyweight Champ
NCW Heavyweight
Light Heavyweight Champ
WWE Tag Team Champ (۵)
WCW Tag Team Champ (۱) with Matt Hardy
Intercontinental Champ
Light Heavy Weight Champ
European Champ
Hardcore Champ
قهرمان نسبتا سنگین وزن NWA
قهرمان تگ- تیم NWA
۳ بار قهرمان تگ- تیم امگا
قهرمان سنگین وزن
قهرمان سنگین وزن NCW
قهرمان نسبتا سنگین وزن
۵ بار قهرمان تگ- تیم WWE
قهرمان گروهی WCW به همراه مت هاردی
قهرمان بین قاره*ای
قهرمان نسبتا سنگین وزن
قهرمان اروپا
قهرمان هارد کر
الغاب در کشتی کج: جف هاردی، برادرهای بدشانس، حیوان وحشی، نجوای بید، جیمی جین جک تامپکینز بدجنس (Mean Jimmy Jean Jack Thompkins)، گلادیاتور، مرد یخی
حلقه*ها: هردو گوش، و نافش
تتوها: یک اژدها بر ساق پای راستش، دو علامت چینی (ترجمه به سلامتی و آرامش)، تتوی مار/ببر بر بازوی راستش، و علامت*هایی بر بازویش که در انتهای گردنش تمام می*شود (شاید یک درخت)
اسم*های مستعار: میمون، اسکیتلز، رنگین کمان درخشان

بیوگرافی جف
جف کوچکترین برادر از دو برادر است که در روستای شمال کارولاینا به دنیا آمدند. فرزند پدر مجردش است (وقتی او خیلی کوچک بود مادرش به دلیل داشتن تومور مغزی مرد) و در مزرعهٔ تنباکو بزرگ شد. علاقه به کشتی خیلی زود به سراغش آمد. بعد از اینکه امیدوار شده بود یک بازیکن بیسبال شود و در یک موتور سواری نادرست آسیب جدی دید. او در دبیرستان یونیون پاینز درس خواند؛ در سال*های اول در ۱۹۹۵ او چندین تحقیق هنری ارائه داد و بعد از آن، او و مت به قسمت*های مختلف شمال کارولاینا سفر کردند تا جایی را برای کشتی پیدا کنند.


در ۱۹۹۷ مت ورزشگاه امگا را پیدا کرد و پس از آن مت و جف رفتند تا در سه موقعیت جداگانه کمربند تگ- تیم امگا را از آن خود کنند.


هنگامی که برای WWE کار می*کردند جف فقط ۱۶ سال داشت. در ۱۹۹۸ مت و جف قراردادی رسمی با WWE نوشتند. سپس آنها به عنوان هاردی بویز Hardy Boyz در تلویزیون درخشیدند. بعداً به همراه پرنده آزاد سابق Free Bird، مایکل هایس گروهی تشکیل دادند. در ۲۹ ژوئن ۱۹۹۹ در فایت ویل شمال کارولاینا، مت و جف اولین عنوان تگ- تیم شان را گرفتند. جف تنها ۱۹ سال داشت.


بعدا در ۱۹۹۹ به هایس برگشتند و با گانگرل همراه شدند. (بعد از آنکه اج و کریستین دست از مقاومت برداشتند.)


در ۷ اکتبر ۱۹۹۹ ورزشگاه نو مرسی No Mercy دوباره اج و کریستین را در یک مسابقهٔ TLC مقابل مت و جف قرار داد. در این مسابقه هرکدام از گروه*ها باید ۱۰۰۰$ آویزان از بالای رینگ را بر می*داشتند. در این صورت علاوه بر ۱۰۰۰$، مدیریت خصوصی تری رانلز را هم می*گرفتند. مسابقه بسیار تماشایی بود. جف کیف پول را گرفت و اینگونه آنها برندهٔ مسابقه شدند.


بعدها لیتا به عنوان گروه آنها را همراهی کرد. جف و مت کار خود را ادامه دادند تا در تگ- تیم موفق باشند. آنها عنوان*های تگ- تیم را در ۵ موقعیت متفاوت به دست آوردند. جف خودش عنوان قهرمان نسبتا سنگین وزن و هاردکر را دوبار از آن خود کرد. و بعد از شکست تریپل اچ مدتی عنوان قهرمان بین قاره*ای را به نام خود کرد.


در ۲۰۰۲ مت و جف درگیری کوچکی با آندرتیکر داشتند. جف در۱ جولای ۲۰۰۲ در مسابقهٔ نردبان که بر سر عنوان قهرمان سنگین وزن بود در برابر آندرتیکر باخت. جف تقریبا داشت با کمربند فرار می*کرد ولی در آخر مسابقه آندرتیکر دست جف را به نشانهٔ احترام بالا گرفت.
مت در همان سال به Smack Down رفت. جف در مسابقات تک نفره در RAW بی نظیر بود. در ژانویهٔ ۲۰۰۳ جف بعد از هر مسابقه به حریفان خود حمله می*کرد. ولی این فکر بعد از یک ماه کنار گذاشته شد.


جف در کنار کارش باید با زندگی خصوصی اش هم می*جنگید. او دائما می*خوابید، کم کم در هنگام نمایش*ها گم می*شد، دیر به نمایش می*آمد، تصادفا در هتل خوابش می*برد و.... WWE او را برای تست مواد مخدر خواست ولی جف به در خواست آنها جواب منفی داد. بعد از تلاش*های بسیار برای اینکه نام هاردی در لیست WWE بماند در نهایت او ترخیص شد. آخرین داستان او با WWE دوستی عاشقانه*ای را با تریش استراتوس به وجود آورد.


در ۲۴ می*۲۰۰۳ چهرهٔ آشنا به امگا بازگشت و در چهرهٔ Willow the Whisp به کارش ادامه داد. اولین مسابقهٔ او در ژولای برگزار شد. جمعیت در ورزشگاه او را به شدت مسخره کردند. اما در آخر او در برابر جویی متیوس پیروز شد.


در جولای ۲۰۰۴ داستی رود فرصتی دوباره به جف داد تا در برابر جف جارت مبارزه کند. بعد از مغلوب کردن مانتی برون هاردی دوباره فرصتی پیدا کرد تا در مسابقهٔ نردبان با جارت روبه رو شود. او مسابقه را برد ولی خارج از مسابقه اسکات هال و کوین نش او را ().


در سال ۲۰۰۵ هاردی با راون درگیری پیدا کرد. او در تیبل مچ (مسابقهٔ میز) نتیجه را به راون واگذار کرد. در آگوست همان سال او در چند مسابقهٔ دیگر هم شرکت کرد بعد از آن مدتی نمایشی نداد و مجددا برای مدتی بیکار شد.


هاردی در تلویزیون هم دیده نشد و در مردم این باور را به وجود آورده بود که مسئولا ن او را از شرکت در برنامه*های تلویزیون دور نگه می*دارند. قرارداد ترخیص او در آخر ماه جولای پایان یافت.


در ۴ آگوست ۲۰۰۶ WWE اعلام کرد که بعد از سه سال غیبت جف هاردی با او قرارداد جدیدی نوشته*اند. هاردی دربارهٔ نتیجه اعتیادش گفت که فقط مقدار ناچیزی مصرف کرده و معتاد نبوده*است.


در ۲۱ آگوست ۲۰۰۶ او به WWE بازگشت و با اج EDGE مسابقه داد. این اولین مسابقهٔ جف با WWE در ۳ سال بود. او مسابقه را برد.


در ۲۸ آگوست ۲۰۰۶ او برای مسابقه اش با رندی اورتون بر سر کمربند قهرمان بین قاره*ای نگران بود، که مسابقه را برد.
این کاملترش می*کنه:


نام اصلی(جفر نرو هاردی)Jeffry nero hardy
رنگ چشم:قهوه*ای
رنگ مو:بور
رنگ مو درحال حاضر: سیاه - قرمز- آبی- بنفش- سبز- نارنجی- قهوه*ای (همه رنگ)
وضعیت:مجرد
لیگ:اسمک داون
قد:۶فوت۱
وزن:۲۲۵پوند
محل تولد:کامرون کالیفرنیای شمالی
حرکت پایانی:سوانتون بمب
(نجوا در باد) Whisper in the Windحرکات ویژه:
(پیچ سرنوشت)Twist of Fate
قهرمانی*های حرفه*ای:قهرمانی دبلیودبلیوای و قهرمانی تگ تیم جهان وقهرمان بین قاره*ای و قهرمانی
هاردکوروقهرمانی اروپاای*ها و قهرمانی سبک سنگین وزن*ها و قهرمانی تگ تیم دبلیوسی دبلیوو آغاز
دبلیو دبلیوای در سال۱۹۹۳
WWE Champion; World Tag Team Champion; Intercontinental Champion; Hardcore
Champion; European Champion; Light Heavyweight Champion; WCW Tag Team
Champion
دشمنان:دوری فانک و جی آر.ومایکل هایس
ورودی: مرگ از بالا
در اصل جف هاردی یک هنرمند است دنیای او از راه نوشتن می*گذرد.اِموای ترای موسیقی ضبط شده به نام چاره*است موسیقی چاره به برادرش مت شبیه*است و به کار گرفتن ورق حلبی و رنگ روغن برای هنر گفتن شخصی بوده وگاهی اوقات درنقش عجیب و غریب کار میکند.خانه او از اسباب بازی*ها و هواپیماهای مصنوعی وفایبر گلس*های ژاپنی که برای مجسمه سازی استفاده می*شود آراسته شده*است.یکی از ساخته*های او که بیشتر گرامی داشته شده*است یک مجسمه ۳۰ فوتی آلمینیومی به نام نرومی ازنرواسم بلند بیرونی درونی استدیو اوست.
همیشه این هنرمند باید زمینه کف رینگ کشتی کج متفاوتی بکشه که شبیه دایره*های چهار گوش هستند.بزرگ شدن با مت در چوب درخت کاج در کامرون کالیفورنیای شمالی در۱۱ سالگی جف نفوذ کرد به وسیله عشقش به ریک فلیرپرنده آزاد افسانه*ای و روروک*ها می*بر دنش سرخردن.او ساخت برای دو چرخه اش ورنگش کرد شبیه یک محل ورودی برای رینگ کشتی کجش ترامپولین حیاط پشتی.وقتی که او بزرگ تر شد آرزو داشت ریسک*های بزرگتری کنه آیا آن احساس شلوغی بود برای اجرا کردن ۱۰۰ فوت بالا بر روی موتور کراسش یاپریدن روی پشتبام خانه اش به عنوان یکی از اعضای برادران درفدراسیون نوجوانان کشتی کج کار.این بود مثل بی باکی و آرزو که شجاعت ۱۶ سالگی رابرای تفریحات کشتی کج دنیا به ارمغان می*آورد وبعد از چند سال برای معروفیت جهانی و وضعیت اتفاقات اصلی او را پرتاب کرد اول به عنوان یک نصف تیمی خارق العاده به نام (هاردیز)سپس در رقابت تکی.
بهرحال بسیاری از نقاشی*های اوچکیده*اند این روح آزاد یک رمبرندت امضاء کردن اسمش نه با قلمویا خودکار سنتی ولی با وحشیت غیر ارتدکسی با مانورهای ضربه بالا روی طناب*های عمودی و نردبان*های ۲۰ فوتی.عقیده او تک است:برای ساختن پس بهتر است از ساخته*هایش.
متاستفانه بیشتر هنرمندهای واقعی بایدفروببرند پایین*ترین امتیازشان را قبل از دست یافتن به بالاترین بلندی*ها.برای جف پوشاک و دریدن در زندگی کردن زندگی در روی جاده میتونه سریع کمکش کنه تا دبلیودبلیوای رو در سال ۲۰۰۳ ترک کنه ولی بعد از یک سفر سه ساله شخصی در علاقه*ای شدید او وانرژی*هایش او حالا خودش را پیدا کرده در یک مکان مثبت وآن است آنچه مرا به حرکت در می*آورد از موقع بازگشت به دبلیو دبلیوای در آگوست۲۰۰۶. این درخطر طلب دمید باید عقب رود تا ساختن نقش*هایی که او عاشقشان است بیشتر سرگرم کننده طرفدارهای دبلیو دبلیوای در نواحی دور دنیا باشد.ومنتظر شاهکار خارق العاده اش باشد.
بعد از تنگ شدن وقت بعد از موقع تلاشش برای بدست آوردن اولین قهرمانی اش در بر داشتن شروع اجباری بیرون از بازی*های باقی مانده از قهرمانی دبلیو دبلیوای مثل مسابقه تریپل تریت بعد غش کرده پیدا شد روی راه پله*های هوتل.جف هاردی فرصت یک قهرمانی دیگر در بازی نهایی در دبلیودبلیوای بدست آوَرَد.بعد از وصل شدن به تریپل اچ در یکبار ضربه زدن به ساعت مسابقه در اسمک داون هاردی سلطنت عالی هم روی ادج وبازی داشت سوانتون بمب را زد برروی یک ابر ستاره مجاز در اوج یک قهرمانی منفجر شونده بازی*های تریپل تریت.


 رندی ارتن:رندی اورتن Randy Orton با نام اصلی Randal Keith Orton متولد اول آپریل 1980 و زاده ی نشویل تِنسی (Knoxville, Tennessee) در ایالات متحده ی امریکا است.وی یک کشتی گیر حرفه ای است که هم اکنون در کمپانی دبلیو دبلیو ای (World Wrestling Entertainment) مشغول به کار است.کمپانی دبلیو دبلیو ای هم اکنون دارای سه برند مختلف است که رندی اورتن در برند راء (Raw) مشغول به کار است.رندی ارتن یک کشتی گیر نسل سوم است و از یک خانواده ی ورزشی و با سابقه در زمینه ی کشتی پا به این عرصه گذاشته است.پدر بزرگ رندی به نام باب اورتن (Bob Orton)، پدر رندی به نام کابوی باب اروتن (Cowboy Bob Orton) و همچنین عموی رندی به نام بری اورتن (Barry Orton) در عرصه کشتی فعال بودند و در کمپانی WWE سالها کار کردند و از اسطوره های این رشته محسوب می شوند.

قبل از اینکه رندی پا به کمپانی WWE بگذارد و در رقابتهای اصلی شرکت داشته باشد، به مدت یک ماه در انجمن کشتی مید-میسوری (Mid-Missouri) آموزش دید و تمرین کرد.سپس رندی به اویاهو ولی رسلینگ (Ohio Valley Wrestling) پیوست و مشغول به کار در این لیگ شد که در این دوره وی موفق شد دو بار عنوان هاردکور OVW را کسب کند.

پس از این دوره رندی اورتن یک قرارداد را با کمپانی دبلیو دبلیو ای امضا کرد و در همان ابتدای کارش در کمپانی به عضویت گروه اوولوشن Evolution درآمد.گروه اوولوشن متشکل از 4 عضو با نامهای ریک فلیر (Ric Flair)، ترایپل اچ (Triple H)، باتیستا (Batista) و رندی اورتن بود.رندی در این دوره موفق شد عنوان بین قاره ای را یکبار از آن خود کند که اولین عنوانش در کمپانی بود.اورتن در همین دوره موفق شد لقب قاتل اسطوره ها (Legend Killer) را از آن خود کند.وی با حمله و رقابت با اسطوره های مختلف اکثر آنها را شکست میداد و این لقب از آن او شد.

اما اوج شکوفایی رندی اورتن به سامراسلم (SummerSlam) سال 2004 برمی گردد که وی در سن 24 سالگی موفق شد در یک رقابت با کریس بنوا (Chris Benoit) که دارنده ی عنوان سنگین وزن جهان در آن موقع بود، وی را شکست دهد و به عنوان جوانترین قهرمان تاریخ WWE شناخته شود.این عنوان تاکنون در اختیار رندی مانده است.

سپس در اواخر سال 2005 درگیری رندی با گروه اوولوشن شروع شد و پس از درگیری های مختلف وی از این گروه جدا شد.پس از رندی، باتیستا هم چندی دیگر از این گروه جدا شد و عملا کار گروه اوولوشن به پایان رسید.اما در سال 2006 رندی اورتن و اج (Edge) با هم تیمی را به نام ریتد-آر کی او Rated-Rko تشکیل دادند و با یکدیگر به عنوان قهرمانی تیمی جهان هم رسیدند.در این دوره شاهد درگیری های زیبای تیم ریتد-آر کی او با تیم دی اکس (DX) بودیم.تیم دی اکس شامل شان مایکلز (Shawn Michaels) و ترایپل اچ (Triple H) بود.اما در سال 2007 تیم ریتد-آر کی او از هم پاشیده شد و رندی اورتن به تنهایی کار خود را ادامه داد.

پس از جدایی از تیم ریتد-آر کی او، رندی اورتن با شخصیت قاتل اسطوره ها کار خودرا دنبال کرد.سپس رندی از کاراکتر قاتل اسطوره ها به کاراکتر افعی The Viper تغییر شکل داد.اورتن در کاراکتر قاتل اسطوره ها یک شخصیت طغیان گر، گستاخ و جسور بود و گاهی حریف را به تمسخر می کشید.اما پس از تغییر شخصیت به کاراکتر افعی، رندی خیلی آرام و خونسرد و با اباهت کار خود را دنبال میکند و درست مانند یک مار افعی آرام رفتار میکند و در نهایت حریف را مغلوب میکند.به عقیده ی بسیاری از کارشناسان دنیای کشتی، شخصیت افعی رندی اورتن بسیار شبیه به شخصیت استون کلد استیو آستین (Stone Cold Steve Austin) اسطوره ی دنیای کشتی کج و کمپانی WWE است.استیو آستین هم رفتاری آرام و خونسرد داشت و در عین حال ناگهان حریف را غافلگیر میکرد.

رندی مقام های متعددی را در دنیای کشتی کسب کرده است.وی از زمان حضور در کمپانی WWE یکبار قهرمان کمربند بین قاره ای (Intercontinental Title)، یکبار قهرمان کمربند سنگین وزن جهان (World Heavyweight Title)، یکبار قهرمان تیمی جهان (World Tag Team Title)، یکبار برنده ی رویال رامبل (Royal Rumble) در سال 2009 و شش بار قهرمان کمربند دبلیو دبلیو ای (WWE) شده است.

 بیو گرافی اریون شیخ اولین کشتی گیر ایرانی:آیرون شیخ یک کشتی کج کار ایرانی با نام واقعی حسین خسرو وزیری است. او در ۱۳ سپتامبر سال ۱۹۴۲ در تهران متولد شده است و مدتی بادیگارد رضا پهلوی بوده است. قد او 183 سانتی متر است و سه فرزند دارد. و به خاطر گرفتن کمربند WWF و شكست دادن گشتی کج کاران بزرگی مثل هلک هوگن معروف است.

آیرون شیخ در اولین رسلمنیا در ۳۱ مارچ سال ۱۹۸۵به همراه Nikolai Volkoff در مقابل Barry Windham و Mike Rotundo پیروز شد و قهرمان تگ تیم شد.

آیرون شیخ در دسامبر سال ۱۹۸۳ با شکست دادن Bob Backlund قهرمان WWF شد. آیرون شیخ یک هفته قبل از این مسابقه حریقش را از ناحیه کمر مصدوم کرده بود.

آیرون شیخ پس از آن ۴ بار از کمربندش دفاع کرد. در ۲۳ ژانویه ۱۹۸۴ او در مقابل هلک هوگن شکست خورد و کمربندش را از دست داد. این مسابقه فقط ۶ دقیقه طول کشید و هلک هوگن به راحتی برنده شد. آیرون شیخ موفق نشد که در Rematch كمربند WWF را پس بگیرد.

آیرون شیخ در باتل رویال رسلمنیای X-7 شرکت کرد و برنده شد.

آیرون شیخ یک مربی کشتی کج نیز هست. او کشتی کج کارانی مثل Ricky Steamboat و Buck Zumhoff و Jim Brunzell و Greg Gagne را تربیت کرده است و حتی در تربیت برت هارت نقش داشته است.

درسال ۲۰۰۳ آیرون شیخ در یک تصادف رانندگی آسیب دید و زانوهایش را عمل کرد.

آیرون شیخ کمربندهای زیادی را برده است و در سال ۲۰۰۵ یكی از هال آف فیمرهای كمپانی WWE شد.

کریس بنوا:

 

بیوگرافی کریس بنوا

متولد:21 می 1967 محل تولد: مونترال

او ازسن 12سالگی مربیگری میکرد وتمرینات خودرا در باشگاه کشتی کج زیر نظرشخصی به نام استامپد}آغاز کرد . همسر او نانسی داوس نام دارد واز او دارای یک فرزند میباشد.اودر سال1985به دنیای کشتی کج وارد شد وفعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد. بنوا در کانادا  مکزیک وژاپن به موفقیت هایی رسید  اودر ژاپن ومکزیک مسابقه داد وبا مغلوب کردن حریفش  توانست کمربند سنگین وزن را از آن خود کند.

در 4جولای در حال رانندگی دچار سانحه شد واین امر باعث شد تا مدتی از کشتی کج دور باشدآسیب دیدگی او نیاز به صد بخیه داشت ولی خیلی جدی نبود.

کریس بنوادر سال 1990 به دنیای کشتی برگشت ودر اولین اقدام باشکست حریفش توانست کمر بند سنگین وزن راا ز آن خود کند.بنوادرآغاز کارخوددرژوئن1992 دریک مسابقه که به صورت تاگ تیم برگزار میشد به اتفاق همراهش در این مسابقه شکست خورد. اوبار دیگربه ژاپن برگشت وبه همراه دوست صمیمی اش{ادی گررو} بار دیگر مورد توجه قرار گرفت واین دو قرارداد طولانی را با هم امضا کردند.مدتی بعد  درسال 1996کریس بنوادر مقابل کریس جریکوقرار گرفت  که نتیجه کارپیروزی بنوا بود. در سال 1998 بنوا تمامی تلاش خود را به کار گرفت تادر دو مسابقه کمربند رااز آن خود کند ولی او در هر دو مسابقه مغلوب شد.

 

 

 بنوا بالاخره موفق شد در سال1999 کمربند قهرمانی رااز دیویدفیلر پس بگیرد وآن رابه نام خود ثبت کند.

کریس بنوا باشکست دادن سید در سال 2000 قهرمانی جهان رااز آن خود کرد که یکی از بزرگترین افتخارات او به حساب می آید.او باردیگر در مقابل جریکو قرار گرفت  وباشکست او قهرمانی  بین قاره ای راازآن خود کرد.متی بعد با دو سوپر استار دیگر مانند تریپل اچ واندر تیکر مسابقه داد واز آنها شکست خورد.

بنوا پس از کسب چند مقام قهرمانی  در سال 2002 در مقابل سامر سلم  بازی را واگذار کردو کمر بند خود راازدست داد.

او تصمیم گرفت به سراغ قهرمانان سنگین وزن مانند تریپل اچ وشاون مایکل برود وبالاخره در یک مسابقه هر دو راشکست دادو کمربند فهرمانی را به دست آورد.  

 ادی گوئرو:

 

بیوگرافی:اددی
قد:172 سانتیمتر  وزن :103 کیلو گرم
محل تولد :ال پازو درتگزاس تاریخ تولد:9اکتبر1967 تاریخ فوت:13نوامبر2005
اودریک خانواده ورزشکار به دنیا آمد نزدپدرش کشتی رایاد گرفت وبه دنیای پر فرازو نشیب کشتی کج وارد شد.

 


اوکشتی رااز زادگاهش مکزیک شروع کردوپس از پیشرفتش در آنجا به مسابقات ژاپن وآمریکا راه یافت. اودرمسابقات حرفه ای ژاپن به یک چهره قدرتمند تبدیل شد.
اددی به آمریکا رفت  ودر یک بازی زیبا توانست حریف خود راشکست دهد در حالی که بهصورت خود میزد به او لقب {ببر سیاه } را دادند.

 


اودر سال 2000 با درگروهی رویایی باستارگان آنجا مشغول به کار شد .مدتی بعد در طی یک مسابقه ای بادوست خودچینا}برسر کمربند دچار اختلاف شدودر گیری هایی به وجود آمد که باعث بر هم خوردن دوستی آنها گردید و این دو رقیب سر سخت یکدیگر شدند.
اودر یک تیم دونفره درسال 2002 توانست برادران چمپیون راشکست دهد که توانست عنوان کمربند را از آن خود کند. چندی بعد برادران بیگ شوهم قهرمانی را در مقابل اددی باختند.
در سال 2004 در یک مسابقه فینال در یک شب به یاد ماندنی بازی را از آن خود کردوصاحب با ارزشترین کمربند شد.

 


اددی دو روز پس از انجام بازیش در هتل محل اقامت خود واقع در مینا پلیس که به همراه برادر ودخترانش در انجا سکونت داشت  دیده از جهان فرو بست .مرگ نابهنگام او جامعه کشتی را در غم بزرگی فرو برد .همسرش با گریه میگوید:  اددی بعد از هر مسابقه به من زنگ میزدوباخوشرویی بامن حرف میزد ولی اینبار بامن خوب حرف نزد ومیگفت خیلی خسته ام.

 


پزشکان دلیل مرگ او را نارسایی قلبی اعلام کردند او از قلبش زیاد کار کشیده بودو مصرف مشروبا ت الکلی دلیل دیگر مرگ او بود . مراسم تدفین اوباحضور اقوام نزدیک او به همراه کشتی گیران ودوستان او انجام شد در این مراسم به احترام اددی ودیگر کشتی گیران ده بار زنگ سالن به فاصله 3 ثانیه به صدا درآمد.
مراسم بزرگداشت اددی در میان اشک های تماشاچیان برگزار شد ودرپایان بخش این مراسم جان سینا کمربند خودرا روی تی شرت اددی قرار داد.

 گریت کالی:

 

بیوگرافی گریت کالی


تاریخ تولد:پنجم شهریور1351 محل تولد:روستای دیرانادر استان هیماچال پرادش درکشورهندوستان
محل اقامت فعلی:شهرجالندهاردراستان پنجاب درهندوستان
قد:2مترو22سانتیمتر  وزن:192کیلوگرم
 درحال حاضراویک بدنسازماهرویک کشتی گیر حرفه ای هندی میباشد
نام داخل رینگ او{اسماک دان} است گریت با2و22سانتیمترقد بلندقدترین سوپراستاردراستان پنجاب
میباشد او به عنوان افسرپلیس این کشورمشغول به کار میباشد
اوسومین فرزندازیک خانواده ده نفره بود درجوانی به عنوان کارگردرکنار جاده سنگ می شکست
وازاین راه کمک خرج خانواده بود

 


درسال1993هنگامی که به عنوان کارگرمشغول کاردرتپه های هیمالیابود زندگی اوبه سوی تغییرپیش
رفت.رییس پلیس استان پنجاب توجهش به اوجلب شد واز او خواست درحین تمرینات بدنسازی به نیروی
پلیس ملحق شود.اودرسال1999باجدیت وتلاش بسیاردر امریکا دوره کشتی دیدوآنچنان پیشرفت کرد که
توانست چندین عنوان قهرمانی رادرژاپن به دست آورد.
اوبرای نگهداری سایز وهیکل خودرژیم وحشتناکی دارد:
آب میوه وانواع میوه "5گالن شیر"5عدد جوجه"12عدد تخم مرغ ومقادیرزیادی نان هندی
اودرروزچهارشنبه سال 1380 با{هارپیندرکائور}ازدواج کرد
درسال2001 دراستادیوم شهرتوکیو مسابقه ای برگزارشد که منجر به پیروزی او گردید
درروزدوشنبه 1384 گریت باموسسه ای قرارداد امضا کرد که کشتی گیران قبل از حضور در بازیهای
رسمی در آنجا آموزش می بینند

 


اواولین بار در رینگ در مقابل {فاناکی} مسابقه داد که بازی راازاوبرد. آوریل2006
 اوبازیی در مقابل آندر تیکر داشت که منجر به باخت او شد آنها درحین بازی  حریف قدری که از کالی
سنگین وزن تر وبلند قدتر بود رابه جان کالی انداختند واو خیلی راحت توانست در مقابل قهرمان سنگین وزن
جهان پیروز شود
کالی یک اسطوره ورزشی  برای جوانان کشورش میباشد ازآنها میخواهد که از مواد مخدر دوری کنند
وباورزش به موفقیت وزندگی سالم بیا ندیشند.

 ترپیل اج

 

 

بیوگرافی :تریپل اچ
یکی از تاثیر گذار ترین افراد در کشتی کج کسی نیست جز تریپل اچ.بدون شک اورادر این حرفه  نمیتوان نادیده گرفت.اوقهرمانی های بیشماری را پیروز میدان بوده هست.او برسخت ترین وخطر ناک ترین رقیب هایش در کمپانی های معروف غلبه کرده است.
اودر سخت ترین رقابت هایش اگر مصدومیتی را موجب میشد پس ازمدت کوتاهی با اندیشه وجدیت کامل فعالیت هایش راشروع میکرد.اورا به معنای واقعی کلمه میتوان به شخصی پرزور وقوی اندام توصیف کرد.اودر یک روز تابستان در یک باشگاه پرورش اندام ثبت نام کرد وزن او 61 کیلو گرم بود در حالی که 14 سال بیشتر نداشت زندگی او به کلی تغییر کرد.
اودر طی سه سال تمرینات مداوم توانست وزن خود را به 95 کیلو گرم برساند.اووارد مسابقات پرورش اندام شد وتوانست مدالهای فراوانی درمنطقه خودش کسب کند.به همین دلیل دوسال پی در پی مجری مسابقات بود.

 


اودر سن 19 سالگی  باوجود موفقیت هایش دائم به خود میگفت که اینده اودر پرورش اندام نیست.مدتی بعد در مدرسه آموزش های حرفه ای ثبت نام کرد. اودر سال 1993 به شکل غیر منتظرانه تصمیم گرفت به آتلانتا پرواز کند وبه باشگاهی که {اریک بیستچاف}آن رااداره میکرد رفت در آنجا بود که نام اودر فهرست قهرمانان کشتی کج قرار گرفت.در حالی که 24 سال بیشتر نداشت رژیم های غذایی سخت خود را دنبال میکرد وبه کمپانی های معروفی معرفی میشد.
در حالی که با برنامه ها وتکنیک های خاصی جلو میرفت باعث شد او پابه عرصه مسابقات قهرمانی بگذاردو باعث پیوستن افراد تازه واردی به این حرفه شود.

 

 .: Weblog Themes By Pichak :.


تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است
قالب وبلاگقالب وبلاگ